Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Přerov dvakrát vedl, nakonec body v zápase s Hradcem Králové ztratil

04.06.2017 | Zdeněk Karlík

extraliga muži

HRADEC KRÁLOVÉ - V zápase týmů ILHK Hradec Králové a IHC Night Birds Přerov se diváci rozhodně nenudili. K vidění byla spousta krásných gólových akcí a nespočet dalších šancí. Úvodní gól zápasu si připsali hosté z Přerova, avšak domácí ukázali, že umí zvládat závěrečné minuty čtvrtin, v nichž hned dvakrát vyrovnali skóre. V poslední části zápasu poté překlopili Královehradečtí vedení na svou stranu. Branka Davida Malíka se ukázala jako vítězná a Hradec Králové tak mohl slavit své první vítězství.

Týmy se na hrací ploše ještě nestihly ani pořádně zahřát a halou se již roznesl zvuk nastřelené tyčky poté, co Michael Schejbal zakončoval individuální akci. Neproměněné šance ale nakonec nemusel litovat, neboť o několik desítek vteřin později už hosté skutečně vedli, a to zásluhou Jakuba Ference – 0:1. Vyrovnáno mohlo být v okamžiku, kdy se s kotoučem na holi ocitl Filip Kuťák. Z levého kruhu ale trefil jen spojnici brankové konstrukce. Po skrumáži před přerovskou brankou se neprosadil ani Tomáš Půlpán a do druhé čtvrtiny tak šli s jednogólovým náskokem hosté.

V začátku druhé části hráli Přerovští dlouho v přesilovce, výhodu jednoho muže v poli navíc ale využít nedovedli. Když už byli domácí v plném počtu, cpal se do zakončení zblízka Tomáš Půlpán, jeho pokus ale skončil neúspěšně. A mohlo to být dokonce o dva góly, to by ale Michael Schejbal musel využít svůj samostatný únik. Konec čtvrtiny vyvolal vlnu emocí, když Aleš Půlpán dopravil i s trochou štěstí puk za brankovou čáru a vyrovnal na 1:1.

Toto skóre vydrželo na světelné tabuli ale jen chvilku. Krátce po startu třetí čtvrtky totiž využil hradecké chyby Přerov, který ujel do přečíslení dva na nikoho, a Pavel Hanák nechytatelně zavěsil – 1:2. I když se hrál hokej nahoru – dolů, zajímavější situace se naskytly až v závěru periody. V čase 34:54 obdržel kotouč k pravé tyčceRobin Netušil, jenž se s černou pryží otočil a poslal ji na delší tyč – 2:2. Puk za brankou čáru posléze dokázali dostat i Přerovští, stalo se tak však až po vypršení časového limitu.

V rozmezí necelých dvou minut byly oba týmy velmi blízko ke vstřelení branky. Nejprve nevyužil pěknou křižnou nahrávku Filip Kuťák, chvilku nato zase Martin Galetka otřel svůj pokus o horní tyč. Ovoce přinesla hradecké střídačce až početní výhoda. Důraz v brankovišti ukázal David Malík a poslal tak svůj celek do vedení 3:2. Přerovští ještě zkoušeli v závěru hru bez gólmana, ani při ní ale vyrovnat nedokázali a výhra tak zůstala pod Bílou věží.

Ohlasy po zápase:

Libor Půlpán (Hradec Králové): Ze hry jsme měli v porovnání se soupeřem mnohem více, ačkoliv jsme nedávali góly. Přerov nám často ujížděl do rychlých přečíslení, které dokázal využít. Ukázali jsme ale naši bojovnost a chtěli vyhrát víc, než soupeř. Vítězství je tedy podle mého názoru zasloužené.

Jakub Ferenc (Přerov): Byl to první zápas a my nebyli vůbec sehraní, stejně jako Hradec. Ani jednou jsme zatím netrénovali kompletní, takže se zatím hlavně rozehráváme.  Zápas byl vyrovnaný, soupeři jen nakonec vstřelili o jeden gól navíc. Měli jsme šance, při kterých jsme chodili sami na brankáře, ale nedokázali jsme je proměňovat. Musím ale říct, že oba brankáři dnes zachytali výborně.

Aktuální články
MLADŠÍ ŽÁCI

Mistry republiky mezi mladšími žáky jsou zlínští Devils, ve finále zdolali domácí Přerov.Na ILHK Hradec Králové zbylo 3.místo

Hodnocení semifinálové série pohledem Filipa Kuťáka a Petra Šenkeříka

Zlín nejprve odvrátil v závěru konec, nakonec postoupil přes Hradec po třetím utkání