Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hradec po strašidelném začátku nestačil na Brod

04.06.2017 | Zdeněk Karlík

extraliga mužů

UHERSKÝ BROD - Uherský Brod si připisuje druhou výhru za sebou, tentokrát už plnohodnotnou. K úspěchu pomohl uherskobrodským skvělý start do utkání, když po necelé půlminutě vedli 2:0. Jenže Hradec se do zápasu vrátil a do poslední vteřiny bojoval o bodový zisk. Na ten nakonec nedosáhl a prohrál 7:8.

Takový vstup do zápasu si Královehradečtí rozhodně nepředstavovali, protože už po 28 vteřinách hry prohrávali po bleskových gólech Daniela Gazdy a Jakuba Vaňka. Jenže tím hororový start pro hostující tým nekončil. V čase 3:08 už prohrával 0:4, když se o další branky postarali Patrik Vaněk Robert Neuwirth. Hradec se následně oklepal a alespoň zastavil rozjetou mašinu domácích.

Poté, co se hra opticky srovnala, přišly i gólové šance hostů, ale zůstaly nevyužity. Až v samotném závěru úvodní čtvrtiny snížil Radovan Pavlík. Druhá čtvrtina vrátila Hradec do hry. Hned zkraje snížil Daniel Voženílek. V následujících chvílích domácí podržel Haloda, nakonec ale přece jen potřetí kapituloval.

Akci Aleše Půlpána totiž dotáhl ke gólové tečce na brankovišti důrazný Radovan Pavlík. Po další chybě v defenzivní činnosti domácích na 4:4 vyrovnal pohotový Aleš Půlpán. Jenže ani do konce první poloviny zápasu nerozhodný stav nevydržel, protože v samém závěru druhé čtvrtiny se prosadil domácí Jakub Vaněk.

Hned zkraje další části srovnal na 5:5 Radovan Pavlík a zkompletoval tak svůj hattrick v zápase. Na další góly ale museli přítomní diváci poměrně dlouho čekat. Ojedinělou šanci ještě Netušil nevyužil, a tak domácí trestali. Daniel Gazda předvedl parádní kličku a opět vrátil Brodu vedení, které už domácí nepustili.

V závěrečné čtvrtině se totiž krátce po sobě prosadili Milan Šiller Robert Neuwirth. Brod tak byl šest minut před koncem zápasu v tříbrankovém vedení. Hradec ještě utkání zdramatizoval, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Nejdříve snížil David Malík, a pak to hosté zkusili bez brankáře. Navíc dostali výhodu přesilovky a dvojnásobnou převahu střelou Filipa Kuťáka využili. Další gól už ale nepadl a Uherský Brod vyhrál 8:7.

Ohlasy po zápase:

Zbyněk Kůdela (IHC Uherský Brod): „Hodnocení je tentokrát pozitivní, protože jsme vyhráli 8:7. Na konci to bylo zbytečné drama poté, co jsme v první čtvrtce vyhráli 4:1. Ve zbytku zápasu jsme velmi polevili a soupeř nás dotáhl. Pro nás to byl ovšem zápas se šťastným koncem.“

Zdeněk Karlík (ILHK Hradec Králové): „Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme opět prohráli. Po katastrofálním začátku, kdy jsme prohrávali 0:4, se mužstvo trošku zvedlo. Srovnali jsme nepříznivý stav na 5:5, jenže pak jsme opět dvěma chybami dali soupeři šanci nám odskočit až na tři góly. V závěru jsme honili, co jsme mohli, ale domácí to ubránili a my jsme opět bez bodu.“

Aktuální články
MLADŠÍ ŽÁCI

Mistry republiky mezi mladšími žáky jsou zlínští Devils, ve finále zdolali domácí Přerov.Na ILHK Hradec Králové zbylo 3.místo

extraliga muži

Hodnocení semifinálové série pohledem Filipa Kuťáka a Petra Šenkeříka

Zlín nejprve odvrátil v závěru konec, nakonec postoupil přes Hradec po třetím utkání